Rada Rodziców SP8 Gdańsk

Rada Rodziców Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku

O Radzie

Rola Rady Rodziców

Rada Rodziców, zwana dalej Radą, jest społecznym organem władzy w szkole reprezentującym ogół rodziców i opiekunów prawnych uczniów uczęszczających do szkoły. Rolą Rady jest w szczególności:

1. Organizowanie i rozwijanie współpracy rodziców z dyrekcją szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim, władzami oświatowymi, samorządowymi i innymi organami w celu doskonalenia statutowej działalności szkoły.
  2. Organizowanie różnych form aktywności rodziców wspomagających proces wychowania i opieki w szkole i środowisku.
  3. Prezentowanie wobec dyrektora szkoły, nauczycieli, uczniów i władz oświatowych opinii rodziców we wszystkich istotnych sprawach szkoły.
  4. Upowszechnianie wśród rodziców wiedzy o wychowaniu i funkcjach opiekuńczo wychowawczych opiekunów i szkoły w życiu dziecka.

Prezydium Rady Rodziców

• Przewodnicząca: Anna Engel-Pańka