Budżet uczniowski 2017/2018

Edycja 2017/2018

Rada Rodziców zdecydowała o realizacji w bieżącym roku szkolnym akcji „budżet uczniowski”.

W założeniu to program podobny do działającego od kilku lat w Gdańsku budżetu obywatelskiego, lecz adresowany do uczniów.

To właśnie uczniowie złożą propozycje, na które następnie będą oddawać głosy.

Wysokość budżetu

Wartość pojedynczego projektu

Założenia

To pomysł polegający na włączeniu uczniów w proces zgłaszania i decydowania o sposobie wykorzystania części funduszy Rady Rodziców.

W tym roku szkolnym na ten cel została przeznaczona kwota w wysokości 3.000 zł (z możliwością powiększenia do 4.000 zł). Maksymalna wartość pojedynczego projektu to 1.500 zł.

Projekty składają uczniowie, głosują uczniowie, a o wyborze projektów decyduje liczba otrzymanych głosów.

Zgłaszanie projektów do dnia 10.11.2017 r.
Głosowanie do dnia 22.12.2017 r.
Realizacja projektów od 16.01.2018 r. do 31.05.2018 r.

Wielkość budżetu

3.000 zł z opcją powiększenia do 4.000 zł

Projekty

zgodne ze statutem szkoły, związane z działalnością edukacyjną, wychowawczą, kulturalną, sportową, wspieraniem funkcjonowania szkoły i uczniów
wykonalne
maksymalna wartość pojedynczego projektu: 1.500 zł

Zgłaszanie propozycji projektów

przez uczniów SP8, a w przypadku uczniów klas 0, 1, 2 i 3 wymagane jest wsparcie rodzica
wyłączenie z wykorzystaniem formularza
do dnia 10.11.2017 r. do sekretariatu szkoły
komisja powołana przez RR dokona weryfikacji i zakwalifikuje je (lub odrzuci) do głosowania

Głosowanie

głosują tylko uczniowie SP8 na kartach do głosowania
karty do głosowania będą dostępne u wychowawców klas
głosujemy poprzez wpisanie znaku x w kwadracie x przy maksymalnie trzech wybranych projektach (można głosować na jeden, dwa lub trzy projekty)
karta do głosowania bez imienia i nazwiska ucznia, klasy, znaku X lub wskazująca na wybór więcej niż trzech Projektów oraz bez pieczęci RR jest nieważna
karty do głosowania, za pośrednictwem wychowawców klas, należy wrzucać do urny, która zostanie umieszczona w sekretariacie SP8
termin głosowania mija w dniu 22.12.2017 r.

Decyzja

projekty zostaną umieszczone na liście rankingowej w kolejności od największej do najmniejszej łącznej liczby otrzymanych głosów
do realizacji wybrane zostaną Projekty zgodnie z lokatą na liście rankingowej do chwili wyczerpania budżetu
realizacja od 16.01.2018 r. do 31.05.2018 r.

Szczegółowy w Regulaminie „Budżetu uczniowskiego” finansowanego ze środków Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku z dnia 28.09.2016 r.

Wyniki głosowania 2017/2018

budżet uczniowski - wyniki