Menu

Informacja o Strajku Rodziców

Przekazujemy Państwu treść listu elektronicznego, który wpłynął na adres Rady Rodziców.

Decyzję w tej sprawie pozostawiamy rodzicom.

Drodzy Rodzice,

Został nam tylko jeden dzień, by pokazać minister Zalewskiej, co myślimy o deformie oświaty. Gdybyśmy poddali się teraz, oznaczałoby to, że każda władza będzie mogła zrobić z nami wszystko i będzie mogła wprowadzić wbrew opiniom ekspertów, woli obywateli i zdrowemu rozsądkowi największe buble lub krzywdzące ustawy. My się na to nie godzimy. Jest nas coraz więcej!

10 maja w całej Polsce nie posyłamy dzieci do szkoły.

Nie pozwolimy niekompetentnym politykom na zdemolowanie oświaty.

Żądamy referendum!

Sondaże są jednoznaczne: Polacy nie chcą tej reformy. Wiedzą już, jakie będą jej konsekwencje:

  • chaos,
  • prowizorka,
  • olbrzymie koszty finansowe,
  • fatalne podstawy programowe,
  • frustracja nauczycieli,
  • wykluczenie dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych,
  • pogłębienie różnic w wykształceniu między dziećmi z terenów wiejskich a dziećmi z dużych miast,
  • pozbawienie uczniów szans na dobrą edukację.

Pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy oświaty podpisało się 910 tysięcy obywateli. Minister Zalewska uparcie brnie w katastrofę edukacyjną, ale przecież nas, domagających się wstrzymania działań na szkodę naszych dzieci, jest więcej niż nieudolnych, zadufanych w sobie polityków. Walczyliśmy tak długo; pokażmy wreszcie, ile i ilu nas jest!

Tym razem nasz strajk rodziców ma silne poparcie nauczycieli, samorządowców, związków gmin wiejskich, organizacji, partii i ruchów społecznych.

Na Pomorzu oficjalnie wspierają nas ponad podziałami: Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa, Inicjatywa Polska, Inicjatywa Rodziców “Zatrzymać Edukoszmar”, Komitet Obrony Demokracji, .Nowoczesna, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Strajk Obywatelski, Trójmiejska Akcja Kobieca, Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom, Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Nie poddajemy się!

Jeżeli nasz głos zostanie zignorowany – 26 maja w całej Polsce wyjdziemy na ulice.

Jest nas co najmniej 910 tysięcy! Powiedzmy NIE aroganckiej władzy, która obiecywała słuchać obywateli, a teraz wyrzuca nasze podpisy do kosza. Tu chodzi o nasze dzieci, a naszym obowiązkiem jako rodziców jest zadbać o ich przyszłość.

Żądamy spełnienia woli obywateli. Żądamy referendum!

W imieniu rodziców z inicjatywy Zatrzymać Edukoszmar

Anita Głowińska, Anna Kacmajor, Ilona Kulikowska